3D yazıcılar, sanat ve imalat endüstrisinde son derece devrim yarattı. 3D yazıcı teknolojisindeki gelişmeler ile  artık evinizde veya ofisinizde bile bir yazıcıya sahip olmak çok zor değil.

Ayrıca, ihtiyaçlarınız için bir 3B model tasarlamak için AutoCAD mühendisi olmanıza gerek yok, çünkü bu iş çok sayıda  3B model web sitesinde yer alıyor .

Yani, 3D mobilya, mekanik bir bileşen, hatta insan veya hayvan figürleri oluşturmak istiyorsanız,  tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak en iyi 50 ücretsiz 3D model web sitesi burada .

Pikbest

Pikbest, dekorasyon, düğün, ev aletleri, banyo, mutfak, mobilya gibi çeşitli kategoriler altında sunulan binlerce 3D modeli sunuyor. Kaydolduktan sonra ücretsiz olarak arayabilir ve indirebilirsiniz.

Pikbest
GrabCAD

GrabCAD Community Library,  en büyük tasarımcı, mühendis ve öğrenci topluluğu sayesinde CAD’ler dahil 2,8 milyondan fazla tasarım ve model sunar.

kapmak
CGTrader

CGTrader, 3DS, C4D, FBX, MAX ve OBJ gibi çoklu dosya formatlarında bulunan iki milyondan fazla üç boyutlu modele sahip başka bir sitedir  .

tüccar
Clara.Io

Clara.io   , birden fazla tasarım uygulamasında çalışan Babylon.JS, OBJ, STL ve Three.JS gibi çeşitli biçimlerde 100 binden fazla ücretsiz 3D modeli barındırır.

açık
3dsky.Org

3dsky.org, beyaz eşya, banyo, dekorasyon, mobilya, mutfak, malzeme, doku vb. gibi çeşitli kategorilerde düzenlenmiş 81k+ model koleksiyonuna sahiptir  .

3dsky
3DModellerCC0

3DModelsCC0, her şeyi Public Domain olarak lisanslanmış olan yüksek kaliteli 3D modellerin ücretsiz bir koleksiyonudur. Ayrıca topluluk tarafından yüklenen modelleri de destekler.

3DModellerCC0
thingiverse

“Bir şeyler evreni” olmakla övünen Thingiverse, koleksiyonlarda düzenlenmiş 50 binden fazla üç boyutlu tasarım ve modele sahiptir.

şey evreni
MyMiniFactory

MyMiniFactory, 45k+ 3D modelleri sergileyen küratörlü bir platformdur. Küresel topluluğu tarafından yüklenen, tamamen test edilmiş nesneleri arayabilir ve indirebilirsiniz.

benim fabrikam
Autodesk Çevrimiçi Galeri

Autodesk’in platformu olan Autodesk Online Gallery, yaklaşık 44k+ modele ev sahipliği yapıyor. Ayrıca,  herkes kendi 3D modellerini yükleyebilir .

otomatik masa
cults3d

Cults, 19k+ üç boyutlu modellere ev sahipliği yapıyor. Modeller, kategoriler altında iyi düzenlenmiştir ve ayrıca kolayca aranabilir.

kültler
Turbosquid

TurboSquid,  3DS, C4D, FBX, OBJ ve daha fazlası gibi çok sayıda formatta 3D modeller sunar. Site, aranabilir ve sıralanabilir 18k + modellerine ev sahipliği yapıyor.

turbo mürekkep balığı
Free3d

Free3D,   hayvanlar, elektronikler, bitkiler, sporlar, araçlar vb. birçok kategori altında sunulan dokuz binden fazla 3D model içeren bir havuzdur.

ücretsiz3d
ArchibasePlanet.Com

ArchibasePlanet.com , koltuk, yatak, sandalye, kanepe, masa vb. gibi sayısız kategoride düzenlenen 9 binden fazla mimari modeli toplar, barındırır ve gösterir  .

Archibaseplanet
Archive3d

Archive 3D, ekipman ve gereçler, tefriş, yapı vb. birçok kategoride yedi bin 3D tasarımı barındıran başka bir havuzdur.

arşiv3d
CadNav.Com

CadNav.com, 3DS, C4D, IBJ, ZTL, vb.’de birden fazla kategoride ve çeşitli formatlarda indirilebilen 5k+ üç boyutlu modeller sunar.

cadnav
3Dmil

3Dmili, farklı kategorilerde veya iç tasarım, mobilya, doku ve teknolojide düzenlenmiş dört binden fazla tasarım ve modele sahiptir  .

3dmili
Adobe Stock

Adobe Stock, 3.5k+ yüksek kaliteli 3D modeller dahil olmak üzere milyonlarca telifsiz varlık sunar. Ayrıca  topluluk tarafından yüklenen çok sayıda ücretsiz model içerir .

kerpiç
3dexport

3DExport, 3D baskıya hazır 3k+ 3D modelleri getiriyor  . Tasarımlar birden fazla formatta mevcuttur – 3DS, C4D, MAX, OBJ, STL ve daha fazlası.

3deksport
3dwarehouse

3D Warehouse, modelleri indirmenin yanı sıra yüklemek için başka bir yerdir  . Bu modeller, mimari ve tasarım vb. kategoriler altında düzenlenmiştir.

3dwarehouse
Sweethome3d

Sweet Home 3D, binden fazla 3D modeli ayağınıza getiriyor. Bu tasarımlar, sandalyeler, masalar, kanepeler, masalar vb. dahil olmak üzere çok sayıda ev eşyasını kapsar.

3dcadbrowser

3D CAD Tarayıcı, 3DS Max, Blender, Maya ve diğer modelleme yazılımları için yüzlerce 3D model sunar. Bunları kategoriler altında bulabilir veya onları da arayabilirsiniz.

3dcad tarayıcı
All3dfree.Net

All3dfree.net, 3DS, C4D, MAX, SKP ve diğerleri gibi formatlarda bir 3D model koleksiyonuna sahiptir. CAD blokları, malzemeleri ve 2B ve 3B dokuları içerir.

all3dfree
Artist-3D.Com

Artist-3D.com, yüzlerce modele sahip başka bir web sitesidir. Modelleri mimari, doğa, teknoloji, ulaşım vb. gibi çeşitli kategoriler altında tutar  .

sanatçı-3d
NASA’dan 3 Boyutlu Kaynakları

NASA’nın bir koleksiyonu olan 3D Resources, roketler, uydular vb. dahil olmak üzere her türlü  astronomik icat ve diğer şeylerin dört yüzden fazla modeline ev sahipliği yapıyor.

nasa3d
Cadblocksfree

CAD Blocks Free , AutoCAD 3D blokları, SketchUp bileşenleri, SolidWorks modelleri vb. dahil olmak üzere yüzlerce ücretsiz 3D CAD modelinden oluşan bir koleksiyona ev sahipliği yapar  .

cadblocksfree
Designconnected

Design Connected, yüzlerce yüksek kaliteli 3D model ve tasarım mobilya ürünleri örnekleri sunar. Örneğin,  mumları, lambaları, aynaları vb. içerir.

tasarım bağlantılı
carbodydesign

Car Body Design , Audi, BMW, Lamborghini vb. otomobil şirketlerinden üç yüzden fazla lüks otomobil modeline ve birçok konsept otomobile ev sahipliği yapıyor  .

araba gövdesi tasarımı
Evermotion

Evernotion, planlar, modeller, komut dosyaları ve diğer materyallerin çeşitli bölümlerini barındırır  . Bildirildiğine göre, aranabilir olan yüzlerce modele de ev sahipliği yapıyor.

sürekli hareket
3DXO

3DXO, tasarımı harika olan yaklaşık iki yüz modele ev sahipliği yapıyor. Bu modeller arasında  akvaryumlar, ev eşyaları, ofis dolapları, bitkiler ve daha fazlası bulunur.

3dxo
Sketchuptextureclub

SketchUp TEXTURE, sandalyeler, evler, mutfak, oturma odası, ofis mobilyaları, masalar vb. başlıklar altında yüzden fazla model kategorisine sahiptir.

eskiz doku
dmi-3d

DMI Car 3D Models, otobüsler, yarış arabaları, tanklar, römorklar ve kamyonlar gibi harika arabalar gibi çok sayıda araç için bir 3B model koleksiyonu sunar  .

dmi-3d
Free3dbase

Ücretsiz 3D Üssü, birden fazla formatta çeşitli öğelerin yüzden fazla yüksek kaliteli 3D modelini barındırır  . Örneğin, sandalyeler, kanepeler, masalar vb.

free3dbase
craftsmanspace

Craftsmanspace, 3D modelleri birden çok formatta sergiliyor. 100’den fazla model arasında  mobilya ürünleri, insan vücudu, mücevherler ve daha fazlasını bulabilirsiniz.

zanaatkar alanı
Blogscopia

Blogscopia, klimalar, banyo malzemeleri, mektup kutuları, spor ayakkabılar, ağaçlar vb. gibi yüzlerce farklı ürün modelinden oluşan bir koleksiyona sahiptir.

blogscopia
viz-people

Viz-People, ücretsiz 3D modellerin bir derlemesine sahiptir. Yaklaşık yüz bedavadan oluşan bir koleksiyon. Liste elektronik, mobilya, mutfak eşyaları vb.

viz-insanlar
Hum3D

Hum3D, bir sanatçılar topluluğundan yüklenen çok sayıda ücretsiz 3D model sunar. Çizgi film modelleri ve silahlar, robotlar vb. gibi oyuncaklar içerir.

hum3d
3d.Si.Edu

Smithsonian Institution’dan 3d.si.edu, yaklaşık 70’den fazla modele ev sahipliği yapıyor. Kategoriler altında düzenlenmemiş olsa da modelleri hızlı bir şekilde arayabilirsiniz.

3d-si-eğitim
vwartclub

VWArtclub size çeşitli yüksek kaliteli 3D modeller getiriyor. Sitede ampuller, mumlar, lambalar, aynalar ve çok daha fazlasını içeren 50’den fazla model var.

vwartclub
3D İçerik Merkezi

3D ContentCentral, farklı biçimlerde birden çok modeli barındırır. Çipler ve bağlantı noktaları dahil olmak üzere çok sayıda küçük parça ve elektronik ürün için modeller içerir  .

3diçerik merkezi
Model+Model

Model+model, tuhaf ismine rağmen, 3DS, FBX, OBJ vb. formatlarda yüksek kaliteli nesnelerin modellerini barındırır. Telefon ve tablet modelleri içerir.

model artı model
SU PARKI

VIZPARK, meyveler, bitkiler, vazolar vb. gibi çok sayıda günlük eşyadan oluşan yaklaşık 50 model içerir. Ancak, tüm modeller ücretsiz olarak mevcut değildir.

su parkı
Artec 3D Model Tarayıcılar

Artec 3D Model Tarayıcıları,  OBJ, PLY, STL ve WRL  formatlarında yüksek çözünürlüklü üç boyutlu taramalar sunar. Bunlar anatomik modellerden endüstriyel modellere kadar çeşitlilik gösterir.

artec3d
Unity Varlık Mağazası

Unity Asset Store, oyun varlıkları, canavarlar, bilimkurgu gadget’ları, taşlar, oyuncaklar, zombiler ve çok daha fazlasının modelleri dahil olmak üzere 3B varlıkların bir koleksiyonudur.

birlik
3DLezzeti

3Delicious, indirmeniz ve yazdırmanız için birçok ücretsiz üç boyutlu modeli toplar ve sergiler. Mobilya, ev eşyaları vb.

3 lezzetli
3DModelFree.Com

3DModelFree.com, kategoriler altında iyi düzenlenmiş küçük bir 3D model koleksiyonuna sahip başka bir sitedir. Ayrıca, onları arayabilirsiniz.

Oyonale

Oyonale,  melek kanatları, mobilyalar, gözlükler, silahlar, kuleler vb. dahil olmak üzere bir 3D nesneler deposuna ev sahipliği yapar. Ayrıca, anahtar kelimeleri kullanarak bunları arayabilirsiniz.

oyonale
Bentanji

Bentanji, mükemmel  3D modeller ve dokular için bir pazar yeridir ve ayrıca indirip kullanabileceğiniz bazı tasarımları ve modelleri ücretsiz olarak sunar.

bentanji
Solo Eserler

Works By Solo, küçük oyuncaklar ve yüksek ayrıntıya sahip diğer öğeleri içeren bazı 3D modelleri ücretsiz olarak sunar. Örneğin,  bahçe domuzu, matematik teçhizatı vb.

yalnız çalışır
Render Insanlar

Renderpeople, bazı  3D insan modellerini tutar . Bu modeller, 3DS Max, Cinema4D, SketchUp ve diğerleri de dahil olmak üzere birden fazla yazılımda çalışır.

render insanlar

3 yorum

emrah · 11 Eylül 2022 15:30 tarihinde

http://www.landof3d.com ücretsiz model indirilebilinec en iyi sitelerden biridir

emrah · 11 Eylül 2022 20:56 tarihinde

https://www.landof3d.com ücretsiz içerikler bulabileceginiz iyi bir site bence sıralamanızda bir yer vermelisiniz

    alikangal · 11 Eylül 2022 21:56 tarihinde

    Teşekkürler, ilgilenenler yorumunuzdan siteye ulaşacaklardır.

Yorumlar kapatıldı.